České sdružení obětí dopravních nehod


Jarní vycházka
14.4.2024

Dne 13.4. 2024 jsme byli na komentované procházce Po stopách Jaroslava Haška. Začátek vycházky byl u Karlova Mostu a zakončili jsme jí v restauraci U Houmra na Vinohradech. Přálo nám i počasí a bylo to moc příjemné a poučné odpoledne. Děkujeme všem zúčastněným a paní průvodkyni.


Keramika
24.3.2024

8.3.2024 proběhlo jarní keramikování v DDM ve Slezské ulici. Následně 22.3.2024 jsme naše výrobky naglazovaly a teď čekáme na jejich vypálení, abychom si je mohly odnést domů. Děkujeme Vlaďce za možnost se keramikování zúčastnit.


Evropský den obětí trestních činů
22.2.2024

Evropský den obětí trestných činů

 

Evropský den obětí trestných činů připadá každý rok na 22. 2. Tento Den tradičně připomíná Probační a mediační služba spolu s Policií České republiky vyjádřením úcty obětem ve formě minuty ticha ve 12 hodin, kdy se na policejních vozech před služebnami po celé republice rozsvítí majáky, které symbolizují světlo, naději a přicházející pomoc. 

 

České sdružení obětí dopravních nehod bylo přizváno k aktivní účasti na pietním setkání ředitelkou Probační a mediační služby PhDr. Andreou Matouškovou, které se konalo před sídlem Služby na Senovážném náměstí v Praze. Zúčastnily se předsedkyně Miluše Vondrušková a psycholožka Michaela Blatná. 

 

 

K Evropskému dni (čerpáno z www.pmscr.cz)

 

Evropský den obětí trestných činů každoročně připomíná Chartu práv obětí, která byla podepsána ve Velké Británii v roce 1990. Jeho hlavním cílem je však zvýšit povědomí o právech a potřebách obětí trestných činů. Právě podporu a pomocnou ruku obětem nabízí obě tyto složky po celém území republiky. Probační a mediační služba dlouhodobě podporuje oběti trestných činů v jejich pozitivním úsilí vyrovnat se s těžkou životní situací. Nabízí restorativní péči, bezpečný prostor pro rozhovor, informuje o právech obětí, poskytuje právní informace k průběhu trestního řízení, pomoc při vyhledání navazujících služeb, ale také doprovod důvěrníka na jednání s orgány činnými v trestním řízení. V průběhu loňského roku 2023 navázala Probační a mediační služba spolupráci s celkem 4200 oběťmi trestných činů. Požádat o pomoc nebo odbornou radu přitom může kdokoli, kdo se cítí být obětí trestného činu, na kterémkoli ze 74 středisek po celé republice.

 


Přání
19.12.2023

Členové ČSODN přejí všem našim klientům a spolupracovníkům klidné prožití svátků vánočních a mnoho sil a zdraví v novém roce 2024.


Poděkování
19.12.2023

Členové ČSODN a naši klienti ještě jednou děkují všem, pro nás známým i neznámým, kteří nám věnovali pozornost jak formou spolupráce, tak i sponzorskými dary v roce 2023. ! DÍKY !


"Zapalme svíčku" - vzpomínka na zemřelé děti
8.12.2023

Chtěli bychom připomenout, že druhá neděle v prosinci je Světovým dnem památky zesnulých dětí.

V roce 2023 připadá památka na neděli 10. prosince.

Vzpomínkové akce organizuje spolek Dlouhá cesta a spřátelené organizace; letos na 22 místech České republiky. 

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě, konají se otevřená setkání pozůstalých rodin, přátel a veřejnosti. Svíčky se zapalují obvykle v 19 hodin místního času a tvoří tak virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.

 

Více informací najdete na www.dlouhacesta.cz 

 


České sdružení obětí dopravních nehod hledá nové kolegy
8.12.2023

České sdružení obětí dopravních nehod hledá nové kolegy pro dlouhodobou spolupráci v práci s oběťmi dopravních nehod a pozůstalými. Nabízíme zajímavou psychosociální praxi, spolupráci na tuzemských i mezinárodních projektech a individuální přístup. Odměna dohodou. V případě zájmu prosím kontaktujte odbornou garantku za psychologickou oblast, Mgr. Michaelu Blatnou na csodn-poradna@centrum.cz. Přiložte prosím svůj životopis a motivační dopis. 

Děkujeme. 


Světový den obětí dopravních nehod
22.11.2023
Světový den obětí dopravních nehod 19.11.2023

Jako každý rok se pozůstalí sešli třetí listopadovou neděli v Praze u Památníku obětí dopravních nehod na Chodově a zavzpomínali na své blízké. Následně strávili společný čas v uzavřené skupině.


Světový den obětí dopravních nehod
14.11.2023

Vzpomínka na oběti dopravních nehod

 

Již v neděli 19. 11. 2023 (vždy třetí listopadová neděle) budeme napříč republikou vzpomínat na zemřelé v důsledku dopravní nehody v rámci Světového dne obětí dopravních nehod.  

V tento den proběhne nejprve v 11 hodin pietní akt u Památníku obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1 v Praze 4 na Chodově, který pořádá náš spolek. Srdečně Vás zveme ke společné vzpomínce. 

Na něj navážou v 15 hodin ekumenické bohoslužby - v dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně (odpočívadlo na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu) a kostele sv. Prokopa v Letovicích, které připravují zástupci místních křesťanských církví ve spolupráci s Psychosociálním intervenčním týmem ČR.

Poradna pro pozůstalé Plzeňská zastávka z.s. zve také v úterý 14.11. od 19 hodin na hudební večer v plzeňském kostelíku U Ježíška. Vystoupí folková kapela Futrál a Milan Benedikt Karpíšek. Setkání s bohoslužbou letos poprvé propojí putovní kniha obětí dopravních nehod.  

 

Vzdáleně budeme také propojeni s pozůstalými v zahraničí přes organizaci FEVR. Bližší informace k dohledání:

 

https://fevr.org/…ce/

https://worlddayofremembrance.org


Keramika
12.11.2023

V sobotu 4.11.2023 proběhla keramická dílnička. Bylo to moc milé, odpočinkové  setkání. Sejdeme se ještě v pátek 8.12. 2023 na glazování. Velké díky Vlaďce.


Podzimní vycházka
22.10.2023

V neděli 15.10.2023 jsme si užily úžasnou  podzimní vycházku. Sešly jsme se na Barandově a krásnou přírodou jsme došly až do Řeporyj. Zde jsme se v místní restauraci posilnily  a rozešly se každý do svých domovů.  Děkujeme všem za účast a těšíme se na další procházku.


Výzva
28.6.2023
Výzva na prázdninové cestování 

Začíná čas prázdnin a dovolených, řada z nás se vydá na cesty. Apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby zvýšili pozornost, dodržovali předpisy, byli ohleduplní a vnímaví k potřebám druhých, stejně tak aby odhadli vlastní síly a možnosti.  Všem cestujícím přejeme hodně štěstí na cestách, příjemnou dovolenou a hlavně bezpečný návrat domů. Opatrujte se!

Prázdninový provoz poradny

Telefonický a e-mailový kontakt bude zachován a platí, že pokud nepřijímáme hovor, ozveme se zpět, jak to bude možné. Případně napište stručný vzkaz do SMS nebo do e-mailu. Osobní konzultace jsou možné po předchozí domluvě a s ohledem na čerpání dovolené členů ČSODN. 


Vycházka 13.5.2023
15.5.2023

V sobotu 13.5.2023 jsme absolvovali vycházku s průvodkyní. Viděli jsme výběh koně Převalského, Děvín, skalničkovou zahradu a krásné výhledy na Prahu. Prokopským údolím jsme došli k Pivovaru Prokopák, kde jsme naši vycházku zakončili. Počasí nám přálo a bylo to moc hezké odpoledne v přírodě.


Ocenění knihy Dopravní nehody a její oběti
27.3.2023

Ocenění knihy Dopravní nehody a její oběti

 

Dne 7. 3. 2023 se členové ČSODN zúčastnili setkání dárců, partnerů a přátel Nadace T- SOFT ETERNITY u příležitosti jejích 13. narozenin. Součástí výročních setkání nadace je kromě jiného vyhodnocení činnosti za předešlý rok a předání ceny Nadace za nejlepší projekt roku, letos tedy za rok 2022. Vedle projektů knížek pro děti (nejen pro ně) a o dětech - Vozíčkov, Hejno bílých vran, dále různých brožur, CD pohádky Mamutov byla i kniha Dopravní nehody a jejich oběti, kterou Nadace finančně podpořila a spolu s ČSODN na ní spolupracovala. Naprosto neočekávaně byla cena udělena knize ČSODN. Byl to opravdu silný zážitek. Jsme velice potěšeni a ceny si upřímně vážíme, tak jako podpory Nadace.

 

Nadace vytvořila nebo podpořila mnoho zajímavých knih. Pro zájemce uvádíme odkaz na web: www.nadaceeternity.cz

 

Členové ČSODN

 


Nažidla
8.3.2023

8. 3. 2023 - 20 let od jedné z nejtragičtějších dopravních nehod v ČR - Nažidla

 

Jsme v duchu s pozůstalými, kteří před 20 lety přišli o své blízké při této tragédii v důsledku nezodpovědného a podvodného chování řidiče. Naprosto neomluvitelné! 

Vzpomínáme také na účastníky této nehody, ale i na všechny zasahující složky.  

 

Vzpomínáme a zapálíme svíčku


Nejnovější aktuality
14.4.2024
Jarní vycházka
24.3.2024
Keramika
22.2.2024
Evropský den obětí trestních činů
partner partner partner partner partner partner partner partner