České sdružení obětí dopravních nehod


Komentovaná prohlídka v Kolíně
24.10.2022

V neděli 2.10.2022 proběhlo volné pokračování komentované prohlídky po krásách židovských památek s průvodcem Jakubem Schwabem. Tentokrát se setkání klientů a členů ČSODN uskutečnilo v Kolíně. Kromě prohlídky místních židovských památek proběhla také prohlídka krásného kostela sv. Bartoloměje. Účastníci této akce byli spokojení nejen se zajímavým programem, ale také si užili hezkého počasí. Děkujeme.


Valná hromada FEVR v Polsku
24.10.2022

Ve dnech 23.-25.9.2022 se uskutečnila další Valná hromada Evropské federace obětí silničního provozu (známé pod zkratkou FEVR) v polském Krakově, které se zúčastnila naše zástupkyně Jana Neusarová.

Program byl zahájen v polské Zabawě, kde členové FEVR uctili památku obětí silničních nehod pietním aktem u místního památníku. Následně program pokračoval v Krakově. Kromě interních záležitostí FEVR byla v řešení také kampaň ke Světovému dni vzpomínek na oběti silničního provozu, na které se bude za Českou republiku podílet klientka ČSODN.

Vlídné hostitelce a naší kolegyni z FEVR Kasie Dobrzańské Junco tímto velmi děkujeme za přátelské přijetí i všem členům FEVR za nezapomenutelný program v Polsku.


Jarní relaxační setkání členů ČSODN s klienty a spolupracovníky
12.5.2022

 

Ve dnech 6.-8. 5. 2022 se uskutečnilo jarní relaxační setkání členů,klientů a spolupracovníků ČSODN spojené s Valnou hromadou členů v Hradci  Králové v penzionu U svatého Jana. V pátek proběhla Valná hromada, na které byla vyhodnocena činnost  v předcházejících letech a stanoveny další hlavní cíle.V sobotu dopoledne se uskutečnila svépomocná skupina pozůstalých po obětech DN s členy a spolupracovníky ČSODN. V odpoledních hodinách jsme společně navštívili Hospital Kuks ( s odborným průvodcem) . V neděli jsme setkání ukončili obědem, kterému předcházela zpětná vazba na relaxační pobyt a individuální vycházky po okolí. Všem děkujeme za aktivní účast a pohodovou atmosféru.


Velikonoce
12.4.2022

Všem našim klientům a spolupracovníkům přejeme příjemné prožití velikonočních svátků. Užijte je podle svých představ a pokud budete cestovat, přejeme šťastný návrat domů. 

členové ČSODN


Keramika
12.4.2022

Po dlouhé covidové pauze jsme se, v sobotu 9.4.2022, opět sešly na oblíbené keramice. V pátek 22.4.2022 ještě naše výrobky naglazujeme.

Děkujeme Vlaďce za možnost této uklidňující zábavy.


PF2022
18.12.2021

Členové ČSODN přejí všem našim klientům a spolupracovníkům klidné prožití svátků vánočních a mnoho sil a zdraví v novém roce 2022.


Poděkování
16.12.2021

Členové ČSODN a naši klienti ještě jednou děkují všem, pro nás známým i neznámým, kteří nám věnovali pozornost jak formou spolupráce, tak i sponzorskými dary v roce 2021. ! DÍKY !


Zapalme svíčku - vzpomínka na zemřelé děti
7.12.2021
Vzpomínka na zemřelé děti...."Zapalme svíčku", organizuje spolek Dlouhá cesta
 

Chtěli bychom připomenout, že druhá neděle v prosinci je Světovým dnem památky zesnulých dětí.
Letos památka připadá na neděli 12. prosince 2021.

Tento den spojuje rodiny a přátele po celém světě, konají se otevřená setkání pozůstalých rodin, přátel a veřejnosti. Svíčky se zapalují obvykle v 19 hodin místního času a tvoří tak virtuální vlnu světla po celé zeměkouli.

Více informací najdete na www.dlouhacesta.cz


SDODN
17.11.2021

Pozvánka - Světový den obětí dopravních nehod 21. 11. 2021

 

Světový den vzpomínek na oběti dopravních nehod (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims - WDoR), v České republice známý jako Světový den obětí dopravních nehod, vyhlásila Světová zdravotnická organizace vždy na třetí neděli v listopadu, letos vzpomínka tak připadá na 21. 11. Tento den si připomínají také členové Evropské federace obětí silničního provozu (FEVR) a další uskupení nejen v Evropě. 

(www.worlddayofremembrance.orgwww.fevr.org)

 

Vzpomenout na ty, kdo zemřeli především na silnicích, vyjádřit solidaritu, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod – to jsou hlavní cíle tohoto dne, kdy se snad po dvou letech budeme moct setkat osobně, i když s určitým omezením. Je důležité být si vzájemně oporou a stát při sobě. 

 

Symbolický řetězec vzpomínek zahájí v neděli v 11 hod. pietní akt u Památníku obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1 v Praze 4 na Chodově položením věnce, květin a zapálením svíček za účasti pozůstalých a členů ČSODN. Promluví zástupce spolku a duchovní slovo pronese již tradičně Bendy. Pozváni byli také zástupci státních organizací z oblasti dopravy. 

 

Poradna pro pozůstalé Plzeňská zastávka z.s. zve již ve čtvrtek 18.11. od 18 hodin do plzeňského kostela U Ježíška na večer hudby a povídání, nazvaný „Vzpomínka na Kilbyho“. Na muzikanta Pavla Kilbergera, který před časem zemřel při dopravní nehodě, vzpomenou jeho kamarádi z kapel Švejk-band, Futrál a Lignit.

 

V neděli 21.11. proběhnou ekumenické bohoslužby, které začnou v 15 hodin hned na dvou místech republiky: v naší dosud jediné dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně (odpočívadlo na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu) a v evangelickém kostele v kostele sv. Prokopa v Letovicích.

 

 

 

Členové spolku přejí všem pevné zdraví a nadějné dny! Těšíme se na společné setkání! 

 


Keramická dílna
16.11.2021

V sobotu 13.11.2021 se 6 klientů ČSODN zúčastnilo tvoření  v keramické dílně. 26.11.2021 ještě svoje výtvory naglazujeme.


Vycházka 12.9.2021
16.11.2021

V neděli 12.9.2021 proběhla komentovaná vycházka Židovským městem. Od úžasného průvodce  jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí a bylo to moc hezké odpoledne. Akce se zúčastnilo 9 klientů ČSODN.


Komplexní systém psychologické ponehodové péče v ČR
20.7.2021

Centrum dopravního výzkumu, v.v.i. představuje ve spolupráci s partnery nový projekt KOMPLEXNÍ SYSTÉM PSYCHOLOGICKÉ PONEHODOVÉ PÉČE V ČR podpořený od 1. dubna 2021 Technologickou agenturou ČR v rámci programu ÉTA.

 

KOMPLEXNÍ SYSTÉM PSYCHOLOGICKÉ PONEHODOVÉ PÉČE je v rámci ČR unikátním projektem, který klade důraz na propojení jednotlivých složek ponehodové péče.

Využívá poznatků ze zahraničí a propojuje je s nově získanými poznatky o aktuálním stavu psychologické ponehodové péče v ČR.

 

Zaměřuje se na postupy krátkodobé krizové intervence i dlouhodobé psychologické péče (psychoterapie), které na celonárodní úrovni poprvé propojí ve spolupracující celek, což je současně hlavním cílem projektu.

 

Na projektu se bude podílet řada dalších kolegů z řad Asociace dopravních psychologů, České asociace pro psychoterapii, integrovaného záchranného systému a dalších partnerů.

 

České sdružení obětí dopravních nehod, z.s. se účastní v roli aplikačního garanta projektu za účasti Mgr. Michaely Blatné – odborné garantky za psychologickou oblast a Mgr. Jany Neusarové, Ph.D. - koordinátorky preventivních projektů.

 

O dalších informacích k projektu Vás budeme průběžně informovat.


Gratulace
4.7.2021

Dne 6. 7. 2021 slaví FEVR (European Federation of Road Traffic Victims) 30 let od sveho vzniku. Tímto se připojujeme k mnoha dalším gratulantum Evropy jako řádni členové.
Vice informací můžete najít na www.fevr.org (30th Anniversary)
 


Prázdninový provoz poradny
3.7.2021

 

Telefonický a e-mailový kontakt je stále zachován a platí, že pokud nepřijímáme hovor, ozveme se zpět, jak to bude možné. Případně napište stručný vzkaz do SMS nebo do e-mailu. Osobní konzultace jsou možné po předchozí domluvě a s ohledem na aktuální epidemickou situaci. 


Výzva všem
3.7.2021

Začíná čas prázdnin a dovolených, řada z nás bude cestovat za zaslouženým odpočinkem a novými zážitky. Prosíme všechny o zvýšenou pozornost, dodržování předpisů, ohleduplnost a vnímavost k potřebám druhých, stejně jako zralý odhad vlastních sil a možností.  Po těžkém roce plném omezení (která ještě nekončí) a různých ztrát vnímáme naši výzvu jako nejvýš důležitou. Opatrujte se! Všem cestujícím přejeme hodně štěstí na cestách, příjemnou dovolenou a hlavně bezpečný návrat domů. 


partner partner partner partner partner partner partner partner