České sdružení obětí dopravních nehod


Evropský den obětí trestních činů
22.2.2024

Evropský den obětí trestných činů

 

Evropský den obětí trestných činů připadá každý rok na 22. 2. Tento Den tradičně připomíná Probační a mediační služba spolu s Policií České republiky vyjádřením úcty obětem ve formě minuty ticha ve 12 hodin, kdy se na policejních vozech před služebnami po celé republice rozsvítí majáky, které symbolizují světlo, naději a přicházející pomoc. 

 

České sdružení obětí dopravních nehod bylo přizváno k aktivní účasti na pietním setkání ředitelkou Probační a mediační služby PhDr. Andreou Matouškovou, které se konalo před sídlem Služby na Senovážném náměstí v Praze. Zúčastnily se předsedkyně Miluše Vondrušková a psycholožka Michaela Blatná. 

 

 

K Evropskému dni (čerpáno z www.pmscr.cz)

 

Evropský den obětí trestných činů každoročně připomíná Chartu práv obětí, která byla podepsána ve Velké Británii v roce 1990. Jeho hlavním cílem je však zvýšit povědomí o právech a potřebách obětí trestných činů. Právě podporu a pomocnou ruku obětem nabízí obě tyto složky po celém území republiky. Probační a mediační služba dlouhodobě podporuje oběti trestných činů v jejich pozitivním úsilí vyrovnat se s těžkou životní situací. Nabízí restorativní péči, bezpečný prostor pro rozhovor, informuje o právech obětí, poskytuje právní informace k průběhu trestního řízení, pomoc při vyhledání navazujících služeb, ale také doprovod důvěrníka na jednání s orgány činnými v trestním řízení. V průběhu loňského roku 2023 navázala Probační a mediační služba spolupráci s celkem 4200 oběťmi trestných činů. Požádat o pomoc nebo odbornou radu přitom může kdokoli, kdo se cítí být obětí trestného činu, na kterémkoli ze 74 středisek po celé republice.

 

Nejnovější aktuality
14.4.2024
Jarní vycházka
24.3.2024
Keramika
22.2.2024
Evropský den obětí trestních činů
partner partner partner partner partner partner partner partner