České sdružení obětí dopravních nehod


Světový den obětí dopravních nehod, představení knihy Dopravní nehody a jejich oběti
20.11.2022

Jako každý rok se pozůstalí sešli v Praze u Památníku obětí dopravních nehod na Chodově a zavzpomínali na své blízké. Následně strávili společný čas v uzavřené skupině. Při této příležitosti byla představena čerstvě vydaná kniha Dopravní nehody a jejich oběti v nakladatelství Maxdorf, která vznikla na popud pozůstalých - sepsat autentické příběhy, které osloví stejně zasaženou skupinu osob a zároveň budou apelovat na účastníky silničního provozu, především začínající řidiče. Kromě autentických příběhů obsahuje kniha výpovědi odborníků z různých oborů vztahujícím se k problematice dopravních nehod. Na knize se podíleli jako autoři ČSODN a Nadace T-Soft ETERNITY. Nadaci patří náš velký dík. Knihu lze zakoupit přímo v nakladatelství nebo u prodejců knih (např. Dobrovský, Kosmas).

 

K další vzpomínkové akci v tento den patřila ekumenická bohoslužba v dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně (odpočívadlo poblíž Šlovic).

S předstihem v daném týdnu proběhly vzpomínky na oběti dopravních nehod formou ekumenické bohoslužby v kostele sv. Prokopa v Letovicích a hudebním večerem v Plzni v kostelíku U Ježíška.

Nejnovější aktuality
22.11.2023
Světový den obětí dopravních nehod
14.11.2023
Světový den obětí dopravních nehod
12.11.2023
Keramika
partner partner partner partner partner partner partner partner