České sdružení obětí dopravních nehod


SDODN
17.11.2021

Pozvánka - Světový den obětí dopravních nehod 21. 11. 2021

 

Světový den vzpomínek na oběti dopravních nehod (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims - WDoR), v České republice známý jako Světový den obětí dopravních nehod, vyhlásila Světová zdravotnická organizace vždy na třetí neděli v listopadu, letos vzpomínka tak připadá na 21. 11. Tento den si připomínají také členové Evropské federace obětí silničního provozu (FEVR) a další uskupení nejen v Evropě. 

(www.worlddayofremembrance.orgwww.fevr.org)

 

Vzpomenout na ty, kdo zemřeli především na silnicích, vyjádřit solidaritu, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod – to jsou hlavní cíle tohoto dne, kdy se snad po dvou letech budeme moct setkat osobně, i když s určitým omezením. Je důležité být si vzájemně oporou a stát při sobě. 

 

Symbolický řetězec vzpomínek zahájí v neděli v 11 hod. pietní akt u Památníku obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1 v Praze 4 na Chodově položením věnce, květin a zapálením svíček za účasti pozůstalých a členů ČSODN. Promluví zástupce spolku a duchovní slovo pronese již tradičně Bendy. Pozváni byli také zástupci státních organizací z oblasti dopravy. 

 

Poradna pro pozůstalé Plzeňská zastávka z.s. zve již ve čtvrtek 18.11. od 18 hodin do plzeňského kostela U Ježíška na večer hudby a povídání, nazvaný „Vzpomínka na Kilbyho“. Na muzikanta Pavla Kilbergera, který před časem zemřel při dopravní nehodě, vzpomenou jeho kamarádi z kapel Švejk-band, Futrál a Lignit.

 

V neděli 21.11. proběhnou ekumenické bohoslužby, které začnou v 15 hodin hned na dvou místech republiky: v naší dosud jediné dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně (odpočívadlo na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83. km ve směru na Prahu) a v evangelickém kostele v kostele sv. Prokopa v Letovicích.

 

 

 

Členové spolku přejí všem pevné zdraví a nadějné dny! Těšíme se na společné setkání! 

 

Nejnovější aktuality
22.2.2024
Evropský den obětí trestních činů
19.12.2023
Přání
19.12.2023
Poděkování
partner partner partner partner partner partner partner partner