CZ | EN
ÚvodNaše službyAktualityKontaktyMožnost podpory
AKTUALITY
13.11.2019
Tragická dopravní nehoda u Nitry

VÍCE >>
11.11.2019
Informace o řetězci akcí, které proběhnou v rámci Světového dne obětí dopravních nehod

VÍCE >>
3.11.2019
Informace

VÍCE >>

Aktuality

PF 2019


18.12.2018

Členové ČSODN přejí všem našim klientům a spolupracovníkům klidné prožití svátků vánočních a mnoho sil i zdraví v novém roce 2019.

Poděkování


18.12.2018

Členové ČSODN a naši klienti ještě jednou děkují všem pro nás známým i neznámým sponzorům, kteří nám věnovali své dary v roce 2018. ! DÍKY !

Informace o vánoční sbírkové akci Nadace Ferrari clubu a ČSODN dne 7.12.2018


13.12.2018

Dne 7.12.2018 se uskutečnilo ve společnosti Scuderia (showroom prodejny vozů Maserati a Ferrari) ve spolupráci s ČSODN slavnostní předání šeků a vánočních darků v hodnotě 210 000 Kč pěti rodinám, jejichž sedm dětí při dopravních nehodách, přišlo  o jednoho nebo oba rodiče. Dárcem byli členové Ferrari clubu, které své finanční prostředky věnovali Nadačnímu fondu Ferrari owners clubu. Všem, kteří se na přípravách a průběhu této nádherné akce podíleli ještě jednou děkujeme.(fota z akce v galerii)  

Světový den obětí dopravních nehod 18.11.2018


30.11.2018

V průběhu týdne od 18-25.11.2018 proběhla celá řada pietních a vzpomínkových akcí jak civilního,tak i církevního charakteru.                                                                                                                                                                       U Památníku obětí DN na Chodově se sešli 18.11. členové ČSODN, pozústalí i celá řada zástupců spolupracujích organizací. Za MDČR (Besip) pan Neřold, za Dopravní polici pan pplk Šimeček,a další,za velkého zájmu medií  (fota v galerii).

 

Den v keramické dílně


12.11.2018

Dne 10.11.2018 zorganizovalo a uspořádalo ČSODN pravidelný podzimní Den v keramické dílně za přispění naší klientky paní Šemberové, kterého se zúčastnilo deset klientů i členů ČSODN. 

Informace o řetězci akcí, které proběhnou v rámci Světového dne obětí DN


12.11.2018

Dne 18.11.2018 budou probíhat pietní akce jak civilního, tak i duchovního charakteru u příležitosti WHO vyhlášeného SDODN.Účelem akcí je kromě vzpomínky na ty, kteří při DN přišli o své životy, ale i jistý druh manifestace a podpory snah o snížení počtu mrtvých na našich silnicích.

V Praze  u Památníku obětí DN na Chodově (u 0 km D1 za čerpací stanicí MOL)se od 11 00hod  dne 18.11.2018 sejdou jak členové ČSODN, tak i ostatní pozůstalí, včetně zástupců medií, Policiei i Besipu.

V západních Čechách proběhne za účasti plzeňského biskupa Tomáše Holuba a zástupců křesťanských církví ekumenická bohoslužba " Na památku obětí DN" v naší dosud jediné dálniční kapli na dálnici D5 u Plzně(odpočívadlo  na obchvatu Plzně poblíž Šlovic u 83 km ve směru na Prahu).

O týden později v neděli 25 11. od 14 30 hod řetězec zakončí ekumenická bohoslužba v evangelickém kostele v Moravské Chrastové (okres Svitavy).

Pozvánka na schůzi výboru a spolupracovníků


2.11.2018

dne 5.11.2018 od 17 00 hod. se na adrese Počátecká 1020/2 Praha 4 uskuteční schůze výboru a spolupracovníků.

Informace o zasedání FEVR v Barceloně


9.10.2018

Poprvé od doby svého vzniku se zástupkyně Českého sdružení obětí dopravních nehod aktivně účastnily setkání Evropské federace obětí dopravních nehod ( FEVR), která se konala od 28. září 2018 do 30. zá ;ří 2018 v Barceloně. Setkání zahájili členové FEVR spolu s místní organizací Prevence dopravních nehod (Prevención de Accidentes de Tráfico -P(A)T) konferencí na aktuální téma silniční bezpečnost, silniční oběti a masmédia. Zástupkyně ČSODN, Jana Neusarová, zde vystoupila s kazuistikou týkající se pozůstalých rodičů po zesnulém synovi, jehož fotografie z místa nehody necitlivě zveřejnil bulvární deník. Podali žalobu na ochranu osobnosti, kterou podpořil Nejvyšší soud v Brně před 10 lety a podpořili je také redaktoři České televize.

Program pokračoval v sobotu 29. září, kdy probíhaly semináře na téma interdisciplinární spolupráce při zásahu po dopravních nehodách, včetně tvorby průvodce pro poškozené a pozůstalé s kontakty, kam se obrátit. Mediátorky a probační pracovnice z Belgie seznamovaly s praxí s restorativní justicí v Belgii a zazněly také příspěvky dalších členů FEVR na různá témata, včetně osobních svědectví. Prezident FEVR Jeannot Mersch seznámil účastníky setkání s vizuály a videem natočeným pro účely 3. listopadové neděle ke Světovému dni obětí dopravních nehod (World Day of Remembrance), které nese letos motto: "Silnice mají příběhy". Na závěr dne uchazeči o členství ve FEVR prezentovaly svou činnost. Mezi nimi se představily kromě zástupců Švédska a Polska také zástupkyně Českého sdružení obětí dopravních nehod – Michaela Blatná a Jana Neusarová.

V neděli 30. září se kromě administrativní části týkající se FEVR konala volba nových členů FEVR, mezi které představenstvo zvolilo i ČSODN. Znamená to, že se ČSOD N zařadilo mezi významné evropské hráče v podpoře silniční bezpečnosti.

Foto z konference viz Galerie

 

Tímto chceme vyjádřit velký dík vedení FEVR a vedení ČSODN za podporu při uskutečnění naší pracovní cesty na konferenci v Barceloně.

 

Jana Neusarová, Michaela Blatná

Informace k Evropskému týdnu mobility 16-22.9.2018


18.9.2018

Ve středu 19.9. se uskuteční třetí Evropský den bez úmrtí na silnici EDWARD. Jeho cílem je, aby v tento den na evropských silnicích nevyhasl ani jeden život a v dlouhodobém horizontu došlo k výraznému a trvalému snížení počtu mrtvých a těžce zraněných při dopravních nehodách. Poprvé se letos k projektu přidáva i Praha. EDWARD (zkratka z anglického "European Day Without A Road Death"), který organizuje Evropská síť dopravních policií TISPOL,je součástí Evropského týdne mobility. Má povzbudit účastníky silničního provozu,aby více uvažovali o svém dopravním chování a postojích. Připojit se můžete i Vy podpisem Slibu bezpečnosti nebo a zároveň se účastnit  na kcích konaných dne 19.9. 2018. Bližší informace najdete na: www.cistoustopou.cz,   www.projectedwars.eu/cs  

       EDWARD V PRAZE

Do kampaně se napříč Evropou formou tématických akcí zapojují firmy, instituce, obce a města. Záštitu nad projektem EDWARD převzal policejní prezident Tomáš Tuhý a v hlavním městě náměstek primátorky za dopravu Petr. Dolínek. 

Výzva řidičům a ostatním účastníkům silničního provozu


6.7.2018

Začína čas prázdnin a dovolených, řada z nás cestuje a vyráží na zasloužený odpočinek. Prosíme všechny o zvýšenou pozornost, dodržování předpisů, ohleduplnost a vnímavost k potřebám druhých, stejně jako o zralý odhad vlastních sil a možností. Všem cestujícím přejeme hodně štěstí na cestách, příjemnou dovolenou a hlavně bezpečný návrat domů.

Návštěva prezidenta Evropské federace obětí dopravních nehod - Jeannota Mersche


27.6.2018

V dubnu tohoto roku nás navštívil pan Jeannot Mersch - prezident Evropské federace obětí dopravních nehod (známé pod zkratkou FEVR - Fédération Européenne des Victimes de la Route - blíže na: https://fevr.org/, který byl v pátek 27.dubna 2018 poprvé v Praze. Setkání se uskutečnilo v prostorách Katedry bezpečnostních studií Univerzity Jana Amose Komenského v Praze.

Mezi klíčová témata, která probírali společně s vedoucí poradenské kanceláře Českého sdružení obětí dopravních nehod (ČSODN) - Michaelou Blatnou a členkou ČSODN, vedoucí Centra praxí a vyučující Katedry bezpečnostních studií jmenované univerzity - Janou Neusarovou - patřila následující: - činnost ČSODN a poradenské kanceláře - podpora obětí dopravních nehod a pozůstalých v ČR, Památník obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1, situace partnerských organizací FEVR v zahraničí, - spolupráce s partnerskými organizacemi z řad pomáhajících organizací obětem nehod i organizací, které se věnují prevenci dopravních nehod a podpoře silniční bezpečnosti, - restorativní justice - její přínosy i úskalí, možnosti využití zkušeností účastníků nehod v preventivních projektech aneb účastníci nehod a oběti jako lektoři, post-crash response (systematická reakce justičních orgánů a dalších organizací po nehodě), - výstupy z evropského projektu "Můj život po nehodě" (My life after the crash) a českého dopravně-bezpečnostního projektu "Dožij se dvaceti", návaznost spolupráce v mezioborovém dialogu, - plánování setkání v Barceloně při příležitosti mezinárodní konference FEVR u španělského partnera PAT a PAT na téma "Informovanost médií o obětech a dopravních nehodách" v termínech 27.-29.září 2018, možná účast ČSODN jako nového člena FEVR a příprava prezentace.

V současné době probíhá intenzivní e-mailová komunikace mezi zástupci ČSODN a FEVR. Také jsme obdrželi tištěný materiál s detailními výstupy k projektu "Můj život po nehodě" nejen pro účely publikační činnosti o projektu, za které FEVRu a jejímu prezidentovi velmi děkujeme!

Dožij se dvaceti mezi hosty ERSCHARTER 2018 v Bruselu


27.6.2018

Blahopřejeme vítězům všech kategorií Evropské charty bezpečnosti silničního provozu pro rok 2018 (více na: https://twitter.com/ERSCharter) a radujeme se z navázaných kontaktů se špičkami evropské silniční bezpečnosti - zejména s panem generálním tajemníkem velvyslance pro silniční bezpečnost a prezidentem FIA (Mezinárodní automobilové federace) - Jeanem Todtem, který přišel po vyhlašování cen zástupkyně ČR osobně podpořit a paní eurokomisařkou pro dopravu Violetou Bulc. Zástupkyně ČSODN a Nadačního fondu Kolečko si přivezly řadu nápadů, které aplikují do pokračování projektu "Dožij se dvaceti", který letos vyrazí se svým týmem do Vrchlabí, Trutnova a Rychnova nad Kněžnou.
Ten získal aktuálně finanční podporu Škoda Auto, a.s., z čehož máme radost a vřele děkujeme také za nabídku další nominace našeho projektu na mezinárodní ocenění Prince Michaela z Kentu prezidentovi FEVR (Evropské federace obětí dopravních nehod) Jeannotovi Merschovi (více na: http://www.roadsafetyawards.com/). Navazujeme také další partnerství u nás v ČR, protože bez spolehlivého místního týmu, nadšenců a expertů se projekt neobejde. 

Pozvánka na schůzi výboru a spolupracovníků ČSODN


1.6.2018

Dne 11.6.2018  od  17 00 hod se v AK JUDr. Biňovce koná schůze výboru a spolupracovníků ČSODN.

Informace o relaxačním setkání členů ČSODN s klienty a spolupracovníky ve dnech 11-13.5.2018 v Kutné Hoře


17.5.2018

Ve dnech11. - 13. 5. 2018 se uskutečnil jarní relaxační pobyt klientů ČSODN spojený s Valnou hromadou členů ČSODN v Kutné Hoře v penzionu Barbora. V pátek proběhla Valná hromada , na které byla vyhodnocena činnost sdružení v roce 2017. V sobotu dopoledne se uskutečnila svépomocná skupina pozůstalých po obětech dopravních nehod s členy a spolupracovníky ČSODNí. V odpoledních hodinách jsme společně navštívili (s odborným výkladem) Vlašský dvůr a poté katedrálu Svatá Barbora. V neděli jsme končili obědem, kterému předcházela zpětná vazba na relaxační pobyt a individuelní procházka po krásách Kutné Hory. Všem děkujeme za účast a pohodovou atmosféru! (fota z akce viz galerie na webu).

Informace o pravidelném jarním relaxačním setkání


19.4.2018

Ve dnech 11-13.5. 2018 organizuje a pořádá ČSODN v Kutné Hoře v penzionu Barbora pravidelné jarní relaxační setkání členů  s klienty a spolupracovníky.

Pozvánka


11.4.2018

Dne 16.4. od 17 00 hod. se uskuteční v náhradních prostorách na Sokolovské ulici č. 44 schůze výboru a spolupracovníků.

Informace o pravidelné jarní akci tentokrát návštěvě MZV


11.4.2018

Dne 6:4. od 14 00 hod. zorganizovala ČSODN pro členy, klienty a spolupracovníky velmi zajímavou prohlídku MZV (Černínský palác). Akce se zúčastnilo 12osob. Fota z akce ve fotogalerii.

Informace


6.4.2018

Rádi bychom upozornili na zajímavé dubnové akce:
 
Tento rok si připomínáme 670. výročí založení Univerzity Karlovy. V sobotu 7.4. od 10 - 17 hod. proběhne Den otevřených dveří UK, kdy je možné prohlédnout si prostory Carolina a zúčastnit se zajímavého programu. Více informací na webu Karlovy univerzity nebo i na facebooku. Vstup do Carolina ze Železné ulice.
 
Další zajímavou akcí je 2. ročník filmového (nejen) festivalu - Festival na hlavu, který se koná od 27. - 29. 4. v Městské knihovně, Mariánské nám., Praha 1. (Osobní zkušenost M. Blatné: "Vloni jsem byla na pár filmech, k nimž proběhla vždy zajímavá diskuse s odborníky. Mohu určitě doporučit, velmi dobrý nápad.")
Festival pořádá Národní ústav duševního zdraví, přední české vědecko-klinické centrum v oblasti výzkumu duševního zdraví a onemocnění a neurověd (www.nudz.cz). Festival Na hlavu si klade za cíl otevřít odborná témata úzce související s duševním zdravím či výzkumem mysli a mozku široké veřejnosti.
Prostřednictvím filmů doplněných přednáškami odborníků, semináři a dalším doprovodným programem přibližuje oblast psychologické a psychiatrické péče, spánku, sexuality, umění, drog, virtuální reality a mnoha jiného. Návštěvou festivalu přispíváte na destigmatizační aktivity, jež pomáhají zlepšovat kvalitu života lidí s duševním onemocněním. 
 Dne 6.4. pořádá ČSODN pro členy, klienty a spolupracovníky zajímavou prohlídku Černínského paláce (Ministerstvo zahraničních věcí). Sraz účastníků je ve 13 45 hod. před MZV. 
 

Pozvánka


5.2.2018

Dne 12.2.2018 od 16 30 hod. se v advokátní kanceláři JUDr. Biňovce uskuteční schůze výboru a spolupracovníků.

Poděkování


17.1.2018

Členové ČSODN a spolupracovníci touto cestou děkují všem účastníkům silničního provozu i státním a nestátním organizacím za přispění k nejnižšímu počtu mrtvých za rok 2017 (502 o 43 méně) a těžce zraněných (2339 o 200 méně) na našich silnicích od roku 1990. I přes tento pokračující trend si myslíme, že tyto čísla jsou i nadále hrozivá a máme všichni před sebou ještě dlouhou cestu, abychom se alespoň přiblížili vyspělým evropským zemím.

Vyjádření k tragické nehodě


15.1.2018

Členové ČSODN a spolupracovníci vyjadřují upřímnou lítost nad tragickou dopravní nehodou u Horoměřic dne 12.1.2018 při níž zemřeli tři lidé a 45  bylo zraněno..Pozůstalým chceme vyjádřit hlubokou soustrast se ztrátou blízké osoby a podporu v jejich zármutku. Zraněným a dalším ůčastníkům této dopravní nehody přejeme brzké uzdravení bez následků jak na těle, tak i duši. Všem účastníkům nabízíme případnou pomoc.  


Napište nám - rychlý kontaktpartner partner partner partner partner partner partner partner partner partner