CZ | EN
ÚvodNaše službyAktualityKontaktyMožnost podpory
AKTUALITY
9.10.2019
Pozvánka na schůzi výboru a spolupracovníků

VÍCE >>
13.9.2019
Informace o Týdnu mobility

VÍCE >>
8.9.2019
Pozvánka na schůzi výboru a spolupracovníků

VÍCE >>

Aktuality

PF 2013


14.12.2012

Členové ČSODN přejí všem našim klientům a splupracovníkům klidné prožití svátků vánočních a mnoho sil do nového roku 2013. (PF2013ČSODN.jpg)

Informace


10.12.2012

Dne 7.12.2012 se uskutečnilo ve firmě Scuderia Praha slavnostní předání šeku v hodnotě 221 300 Kč jako výtěžku z aukce, kterou uspořádala firma Scuderia (dovozce vozů Ferrari) pro ČSODN u příležitosti 1. soutěže elegance historických vozidel v Loučni ze dne 12.5.2012. 

Součástí akce bylo i předání šeků ve výši 43 tisíc Kč pěti rodinám, jejichž děti při dopravních nehodách přišly o jednoho nebo oba rodiče (fota z akce ve fotogalerii). Dárcem byla nadace Ferrari.

 

Informace


10.12.2012

Dne 9.12.2012 se uskutečnila akce občanského sdružení Dlouhá cesta "Zapalme svíčku" v rámci Světového dne památky zesnulých dětí. K této akci se rovněž připojili členové i klienti ČSODN.

Pozvánka na výborovou schůzi


29.11.2012

V pondělí 3.12.2012 od 17.hod. se uskuteční v kanceláři ČSODN na MD ČR schůze výboru (příprava akce Nadace Ferrari-předání finančních příspěvků sirotkům po DN).

Zapalme svíčku 9.12. na Světový den památky zesnulých dětí


28.11.2012

"Zapalme svíčku"- Světový den památky zesnulých dětí -  vychází z tradice mezinárodní organizace „Soucitní přátelé“ a spojuje pozůstalé rodiny a přátele po celém světě.  Svíčky se zapalují vždy druhou neděli v prosinci v 19,00 hod. místních časů a tvoří virtuální vlnu světla jako vzpomínky na všechny zemřelé děti, letos připadá na datum 9.12.2012.
Občanské sdružení Dlouhá cesta připravuje již podruhé na tento den otevřená setkání v 6 městech naší republiky a na dalších místech. Podrobnosti najdete zde.
Zapalte svíčku doma i Vy se svou rodinou a přáteli!

 

Proběhla celorepubliková vzpomínka na oběti nehod


19.11.2012

Den 18. listopadu patřil vzpomínkám na všechny, kteří se nevrátili ze svých cest.
V Praze se u Památníku obětí dopravních nehod sešlo v 11 hodin asi 40 lidí z řad přímo zasažených nehodami, pomáhajících i pracovníků dalších profesí (viz fotogalerie). Paní Zara Meduna předala Českému sdružení obětí dopravních nehod dar - 99 knih Devátý dotek pro pozůstalé. Přímo na akci představitelé ČSODN, rozdali každému z pozůstalých lidí, kteří se zúčastnili pietního aktu a následného setkání v uzavřené společnosti, jeden výtisk. (fota z akcí viz galerie zde na webu)
Ve Šlovicích u Plzně v kapli Smíření se také letos konala 18.11. tradiční ekumenická bohoslužba s následnou veřejnou rozpravou v Plzni, která proběhla v pondělí 19.11. a v neděli se vzpomínalo také v Letovicích na Blanensku. Poprvé se připojili lidé také v Brně připomínkou prázdninové nehody českého autobusu v Chorvatsku na ekumenické bohoslužbě v kostele Jana Ámose Komenského s účastí asi 25 lidí, včetně těch, kteří nehodu zažili, a to od 15 hodin s následnou rozpravou, kde byla mj. představena brožura Známe svá práva? Dále v reportáži zde a v navazujícím článku.

 

Vzpomínka ke Světovému dni obětí dopravních nehod proběhne 18.listopadu


13.11.2012

Světový den obětí dopravních nehod o třetí listopadové neděli – letos 18. 11. - bude patřit vzpomínkovým setkáním s cíli uctít památku obětí, poděkovat pomáhajícím a podpořit tak angažovanost občanů pro druhé. K Praze, Plzni a Letovicím se letos nově připojí v Brně připomínkou prázdninové nehody českého autobusu v Chorvatsku.
V Praze se uskuteční tradiční vzpomínkové setkání pořádané ČSODN v 11 hodin u Památníku obětí dopravních nehod u 0. km dálnice D1 v Praze 4 na Chodově (za parkovištěm čerpací stanice Agip pod pěší lávkou přes dálnici z ulice Kloknerova). 
Na ostatních místech proběhnou setkání od 15.hodin. Letošní vzpomínkový řetězec otevřený veřejnosti připravuje kromě ČSODN dále Psychosociální intervenční tým ČR, Charita ČR a Diakonie ČCE ve spolupráci s duchovními křesťanských církví. Blíže v tiskové zprávě (TZ - SDODN_2012) a spolupráci přislíbilo s ohledem na preventivní a dopravně-bezpečnostní souvislosti také Ministerstvo dopravy, oddělení BESIP Ministerstva dopravy, Policie ČR a další organizace.

Akce 99 doteků - 99 knih pro ČSODN ke Světovému dni obětí dopravních nehod


9.11.2012

Pietní akt pořádaný ČSODN ke Světovému dni obětí dopravních nehod (SDODN) v Praze u 0.km dálnice D1 začne v 11 hodin a završí ho předání daru - 99 knih autorky Mirky Šimkové Devátý dotek z rukou paní Zary Meduny z Ateliéru grafického designu a knihy: DRYADA určených pro pozůstalé z řad ČSODN (blíže v příloze zde). Kniha Devátý dotek bude pražskou akci symbolicky propojovat také s dalšími dvěmi regionálními akcemi ke Světovému dni obětí dopravních nehod v Plzni a Letovicích na Moravě, kde z ní budou účastníci rozprav číst úryvky a v Plzni bude přítomna také autorka – paní Šimková, která přišla při dopravní nehodě o manžela a otce svých čtyř dětí.
 

V Klánovicích chtějí zlepšit tragickou bilanci neštěstí na železnici


30.10.2012

V týdnu od 19. listopadu do 23. listopadu 2012 proběhnou v kulturním centru Nová beseda v Praze - Klánovicích Dny bezpečnosti na železnici. Zástupci místní komunity tak reagují na časté srážky vlaků zejména s mladými lidmi v místní stanici. První koordinační schůzka k této akci proběhla 16.10. 2012 v pražském SOS centru.
Součástí celotýdenní kampaně pro žáky místních škol budou nejen přednášky o zásadách bezpečného chování na železnici, ale i praktická výuka prvních občanských pomocí. Na té se budou podílet dobrovolníci z SOS centra Diakonie ČCE, PITu, Českého červeného kříže, Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, ČSODN a středočeského KIP týmu.
 

Pozvánka na schůzi ČSODN


30.10.2012

V pondělí 5.11. 2012 od 17.hod. se uskuteční v kanceláři ČSODN v prostorách budovy Ministerstva dopravy schůze výboru a spolupracovníků. Plánovat budeme zejména přípravy ke Světovému dni obětí dopravních nehod, který se letos uskuteční v neděli 18.11.2012.

Pozvánka na schůzi ČSODN


25.9.2012

V pondělí 1.10. 2012 od 17.hod. se uskuteční v kanceláři ČSODN v prostorách budovy Ministerstva dopravy schůze výboru a spolupracovníků.

Pozvánka na procházku Prahou s výkladem


25.9.2012

V sobotu 6. 10. 2012 pořádáme pro zájemce především z řad našich klientů procházku s průvodkyní po Praze - Zahrady a parky na Malé Straně. Předpokládaný čas procházky bude 13 - 16 hod. a následně plánujeme posezení v některé z místních kaváren. Bližší informace ohledně místa setkání budou sděleny přihlášeným zájemcům; přihlaste se na adresu: csodn-poradna@centrum.cz, počet míst je omezen.

Podpořme kampaň "Zachraňme 30 000 životů"


17.9.2012

I přes řadu celoevropských vylepšení na poli bezpečnosti silničního provozu v roce 2011 zemřelo v EU na silnicích 30 000 lidí. Tým Evropské charty pro bezpečnost silničního provozu vyzývá občany i organizace v Evropě, aby se aktivněji zapojovali do spolupráce, proto zahájil kampaň "Zachraňme 30 000 životů", jejímž cílem je sdružit 30 000 lidí, kteří věří, že bezpečnost na silnicích by měla být priorita pro všechny. Účast je snadná - stačí kliknout na odkaz zde a zelený nápis "Take the pledge", čímž se přidáte ke kampani prostřednictvím svého facebooku a rozšířit tuto zprávu po síti vlastních kontaktů.
 

Upozornění - pozor na zprostředkovatelské firmy


3.9.2012

Rádi bychom upozornili na rizika zprostředkovatelských firem, jejichž počet nyní narůstá a které zejména poškozeným a pozůstalým nabízejí rychlé vyřízení věci a odškodnění v tzv. “maximální výši“ (z praxe víme, že se jedná o běžné zákonné nároky a tyto firmy často zdaleka nesplní očekávání poškozených a pozůstalých).
Uvažujeme-li o spolupráci s takovou firmou (společností), ptejme se vždy na její podmínky a reference u důvěryhodných zdrojů, pečlivě pročtěme navrhované smlouvy i další dokumenty (nepodepisujme text, kterému nerozumíme) a požádejme před podepsáním jakýchkoliv dokumentů ověřené specialisty o radu (advokáty, právníky se specializací na náhradu škody apod.) nebo i naše blízké

Známe svá práva? - vydání brožury pro zasažené nehodou v Chorvatsku


29.8.2012

ČSODN vydalo ve spolupráci s kolegy z týmu AK JUDr. Josef Biňovec, PIT ČR, o.s. Dlouhá cesta a dalšími spolupracovníky na konci srpna 2012 brožuru s názvem: Co nás učí nehoda autobusu v Chorvatsku z června 2012. Známe svá práva?, která seznamuje se základními právními nároky pro zasažené touto hromadnou nehodou, nabízí užitečné informace a kontakty. Ve vytištěné verzi bude k dispozici na počátku září 2012. Text ke stažení v eletronické verzi zde.

Pozvánka na výborovou schůzi ČSODN


14.8.2012

Dne 3.9. 2012 od 17 00 hod. se v kanceláři ČSODN na MD ČR uskuteční schůze výboru a spolupracovníků.

Informace - plánování pomoci zasaženým po nehodě v Chorvatsku


9.8.2012

Podpořit svépomoc a vzájemnou pomoc a udržet dlouhodobou pozornost k neštěstí - to byla hlavní témata schůzky ze dne 4.8., která se uskutečnila v Brně při příležitosti šesti týdnů od nehody českého autobusu v Chorvatsku.
Pro podporu vzájemné pomoci organizátoři z řad PITu, ČSODN, Dlouhé cesty, o.s. Comenius a dalších spolupracovníků pro začátek založili na Facebooku skupinu "Nehoda autobusu v Chorvatsku: Nejsme na to a v tom sami", která má za cíl umožnit zasaženým lidem hlavně navázat kontakt mezi sebou, sdílet zkušenosti a poskytnout informace o organizacích, u nichž mohou vyhledat pomoc. Chystají také na podzim vzpomínkovou akci k této události. ČSODN také připravuje brožuru o právech pro zasažené lidi a organizace touto nehodou. Další info v článku zde

Informace - zpřísnění podmínek pro získání ŘP


7.8.2012

Rádi bychom upozornili na informaci, která se týká zpřísnění výuky v autoškolách a ve výsledku samozřejmě zpřísnění podmínek pro získání řidičského průkazu. S touto změnou zástupci našeho sdružení plně souhlasí. Na nekvalitní přípravu budoucích řidičů jsme v minulosti poukazovali, více zde: http://www.novinky.cz/domaci/275110-ziskat-ridicsky-prukaz-bude-mnohem-tezsi.html
 

Pozvánka - Den dopravní bezpečnosti


26.6.2012

Na Den bezpečnosti silničního provozu, který spadá v ČR tentokrát na čtvrtek 28.června, proběhne v Praze na Václavském náměstí osvětová akce, a to mezi 10 - 15 hodinou. Jedná se o akci pořádanou v rámci Dekády akcí bezpečnosti silničního provozu 2011-2020, která byla vyhlášena na Ministerské konferenci OSN v roce 2009 v Moskvě a k níž se připojila i ČR. Jejím cílem je významným způsobem snížit smrtelná a těžká zranění při dopravních nehodách. Dospělí návštěvníci i děti mohou navštívit bohatý program, který je seznámí se všemi aspekty bezpečného chování v provozu včetně ukázek první zdravotní pomoci. Více na: Road Safety Day.

Vyjádření účasti zasaženým rodinám


26.6.2012

Zpráva o tragické nehodě českého autobusu v Chorvatsku ze soboty 23. 6. nás velmi zasáhla. Alespoň touto cestou bychom rádi vyjádřili hlubokou lítost nad ztrátou tolika životů lidí, kteří se těšili na dovolenou... Soucítíme se všemi účastníky nehody, s jejich blízkými a s pozůstalými po obětech této tragédie. V duchu jsme s Vámi. Se svými zážitky, bolestmi a praktickými starostmi nezůstávejte sami a neobávejte se využít pomoci přátel, známých a blízkých, komunity, ale také občanských i dalších organizací. Pomocnou ruku Vám nabízíme i my - členové ČSODN. Více informací ohledně našich možností pomoci najdete právě na těchto stránkách (v sekci Naše služby).

Prázdninová výzva


26.6.2012

Prázdniny jsou za dveřmi, přípravy na dovolenou vrcholí a mnozí z nás jsou již na cestách. S ohledem na tragické nehody v posledním týdnu apelujeme na všechny účastníky silničního provozu, aby dodržovali předpisy, byli ohleduplní a vnímaví k potřebám druhých, nepřepínali své síly a možnosti. Všem cestovatelům přejeme hodně štěstí na cestách, krásnou dovolenou a hlavně bezpečný návrat domů! 

Upozornění - prázdninový provoz poradny


14.6.2012

Vážení klienti, kolegové, přátelé,
 
s blížícim se časem letní dovolené a s ohledem na setrvalý stav omezeného provozu poradny ČSODN se chceme předem omluvit za případnou prodlevu naší reakce na Vaše dotazy. Mobilní telefony a e-mail zůstávají v provozu, ale kdyby se stalo, že se s námi nespojíte, buďte, prosím, trpěliví. Jakmile to bude možné, ozveme se Vám zpátky.
 
Všem přejeme hezké léto a hodně štěstí na Vašich cestách!
 

Informace o koncertu


28.5.2012

Rádi bychom upozornili na koncert, který pořádá Občanské sdružení Dlouhá cesta ve spolupráci s Muzeem Bedřicha Smetany. "Jarní koncert pro radost" se koná  12. 6. 2012 v 18:30 v Muzeu Bedřicha Smetany (Novotného lávka). Můžete se těšit na hudbu např. B. Smetany, F. Chopina, W. A. Mozarta a dalších skladatelů. Vstupné je dobrovolné.
Návštěvníkům přejeme příjemný kulturní zážitek.

Pozvánka na schůzi výboru


24.5.2012

Dne 4.6 od 17 00 hod. se v kanceláři ČSODN na MD ČR uskuteční schůze výboru a spolupracovníků.

Informace - bezpečnostní akce pro motorkáře


17.5.2012

 Motocyklisti patří aktuálně mezi nejohroženější účastníky silničního provozu, a proto se právě na ně zaměřuje plánovaná preventivně-bezpečnostní akce konaná dne 19. května od 10.00 do 16.00 v obci Úštěk na silnici I/15 (parkoviště u benzinové pumpy). Policie ČR zde motorkářům nabídne informační servis (o bodovém systému, postupu policie a vymáhání práva u přestupků motorkářů) a BESIP spolu s o.s. Stop nehodám možnost vyplnit si testy „zásady bezpečné jízdy“ a další aktivity. Více informací získáte zde.

Informace


14.5.2012

Ve dnech 12-13.5. 2012 uspořádala firma Scuderia Praha (oficielní zástupce a dovozce automobilů Ferrari a Maserati) a sdružení Chateau Loučeň Concours d Elegance na zámku v Loučni 1. soutěž elegance historických vozidel spojenou s celou řadou společenských doprovodných akcí. Součástí akce byla i v podvečer aukce memorabilií. Výtěžek aukce bude věnován ČSODN. Pozdrav a poděkování organizátorům i účastníkům aukce přednesl místopředseda OS. (foto.viz galerie)

Pozvánka - symposium Smireni


8.5.2012

 

Upozornění


4.5.2012

Omlouváme se všem klientům, kteří se na nás chtějí
obrátit, že z kapacitních důvodů nelze zajistit pravidelný chod poradny
na adrese MD ČR.Stále však platí, že osobní konzultace se telefonicky
domlouvají předem, a to na uvedených číslech mobilních telefonů,
případně přes e-mail naší poradny ČSODN. Pravidelný kontakt s klienty
telefonickou a e-mailovou cestou je zachován. Děkujeme za pochopení !
 

Poděkování


25.4.2012

Členové ČSODN a naši klienti by rádi touto cestou poděkovali generálnímu řediteli společnosti Lázně Mariánské Lázně Ing. Lvu Novobilskému za podporu, bez níž by ČSODN nemohlo uskutečnit relaxační víkend pro naše klienty. Dále náš dík patří managementu hotelu Spa Hotel Butterfly, především řediteli Petru Zichovi a Veronice Mautnerové, kteří se nám po dobu pobytu věnovali s maximální péčí a umožnili nám tak strávit příjemný víkend v Mariánských Lázních.
 

Pozvánka


23.4.2012

Vzhledem k volným dnům na počátku května se uskuteční schůze výboru a spolupracovníků ve středu 9.5. 2012 od 17 00 hod v kanceláři na MD ČR.

Pozvánka - informace


20.4.2012

Dne 3.5.2012 od 16 00 hod. se v Paláci LUXOR na Václavském nám. uskuteční křest knihy "Devátý dotek". Jde o autentický deník ženy jejíž muž se stal obětí dopravní nehody.

Informace - Preventivní vlak


19.4.2012

Na české koleje vyrazí stejně jako v předchozích letech i toto jaro PREVENTIVNÍ VLAK – třídílná vlaková souprava, jejímž úkolem je předat zejména mladým lidem informace, které mohou zachránit jejich zdraví i život. Letošní, již osmý ročník, startuje 24. dubna a zavítá do Hradce Králové, kde bude i 25. dubna a následně přijede do Kolína od 26. do 27. dubna.
Prvním vagónem Preventivního vlaku je kinovůz určený k projekci filmů s bezpečnostní tematikou. Ve druhém konferenčním voze budou návštěvníci moci diskutovat s odborníky a ve třetím záchranářském voze si prakticky vyzkouší první občanské pomoci v případě neštěstí. Více informací získáte zde.

Informace


17.4.2012

Ve dnech 13.-14. 4. 2012 se uskutečnilo v Mariánských Lázních pravidelné výjezdní zasedání ČSODN, spojené s Výroční členskou schůzí a setkání s klienty i spolupracovníky. Počet účastníků byl 20 lidí (fota viz galerie).

Pozvánka


26.3.2012

Dne 2.4.2012 od 17 00hod. se v kanceláři na MD ČR uskuteční schůze výboru a sploupracovníků.

Informace


13.3.2012

Na dny 14-15.4.2011 připravuje ČSODN do Mariánských Lázní pravidelné Výroční výjezdové zasedání a setkání se spolupracovníky a klienty sdružení. 

Informace- Poděkování


12.3.2012

Jak jste si jistě všimli, dochází na našich webových stránkách k velkým grafickým, strukturálním i obsahovým změnám.

Chtěli bychom tímto poděkovat firmě PERFECT OUTDOOR s.r.o., konkrétně paní Lee Vašendové,  za perfektní spolupráci při tvorbě nových webových stránek 

Pozvánka


2.3.2012

Dne 5.3. od 17 00 hod. se v poradenské kanceláři na MD ČR koná schůze výboru a spolupracovníků.

Pozvánka


3.1.2012

Dne 9.1.2012 od 17 00 hod. se uskuteční v kanceláři ČSODN na MD ČR schůze výboru a spolupracovníků.

 


Napište nám - rychlý kontaktpartner partner partner partner partner partner partner partner partner partner